Druk wywabowy
Druk wywabowy
Świetnie sprawdzi się na ciemnych podłożach. Ciemny kolor jest chemicznie wypalany czynnikiem wywabowym zawartym w farbie, co skutkuje pojawieniem się jasnego podłoża, na którym dobrze przyjmują się kolory. Można stosować na bawełnie oraz wiskozie.

Funkcjonalny druk wywabowy, który pozwala na tworzenie wyjątkowych projektów

Od wielu lat druk wywabowy jest jedną z technik, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób pragnących uzyskać trwałe i świetnie wyglądające na ciemnym tle nadruki. Dzieje się tak, ponieważ wspomniany druk należy do jednych z niewielu sposobów wykonywania nadruków, które pozwalają na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów nawet w przypadku ciemnoszarych lub czarnych ubrań. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że w naszej firmie Tritex, specjalizującej się w wykonywaniu profesjonalnych nadruków, korzystamy z wysokiej jakości materiałów oraz chętnie doradzamy klientom, co pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów i na stworzenie wyjątkowych, przyciągających wzrok efektów.

Czytaj więcej

Starannie wykonany druk wywabowy – na czym polega?

Odpowiednio wykonany druk wywabowy w dużej mierze różni się od tradycyjnych nadruków, które powstają na wybranych kolorystycznie tkaninach. Jako że druk ten zwykle pojawia się na ciemnych ubraniach, materiał musi zostać wcześniej dobrze przygotowany do całego zabiegu. W tym celu barwnik materiału wytrawia się za pomocą specjalnego kwasu, co pozwala na uzyskanie idealnego tła dla nadruku. Następnie za sprawą dobrze dobranych farb wykonuje się druk wywabowy, który po zakończeniu procesu farbowania okazuje się niemalże niewyczuwalny w dotyku. Dzięki temu cały projekt bardzo dobrze komponuje się z wybraną koszulką lub bluzą i sprawia wrażenie starannie zaprojektowanego.

Warto również wspomnieć, że druk wywabowy najczęściej stosuje się na takich materiałach jak bawełna czy wiskoza, ze względu na wyrazistość całego projektu, ale mimo to może być również wykorzystywany na sztucznych tkaninach. To sprawia, że druk ten staje się godną uwagi propozycją dla osób, które poszukują trwałych i stosunkowo tanich metod nadruku. Co więcej, druk wywabowy okazuje się szybki w wykonaniu, co pozwala na sprawną realizację nawet bardziej złożonych projektów.

Druk wywabowy – jakie są jego największe zalety?

Rozważając inwestycję w druk wywabowy, warto przede wszystkim zauważyć, że jest to jedna z metod nadruków, która bardzo dobrze prezentuje się na ciemnym tle. Technika wykonywania tego typu projektów pozwala bowiem na osiągnięcie wyrazistych i żywych kolorów, które świetnie komponują się z ciemniejszymi elementami odzieży. Co więcej, jako że druk wywabowy można zaliczyć do technik farbowania wodnego, po wykonaniu okazuje się on niewyczuwalny w dotyku. Dzięki temu cały projekt sprawia wrażenie niezwykle spójnego i idealnie dopasowanego do koszulki, bluzy czy spodni.

Oprócz tego niewątpliwą zaletą druku wywarowego jest jego trwałość – przygotowane za pomocą tej techniki nadruki można prać w wysokich temperaturach, które nie wpłyną negatywnie na wygląd całego projektu. Dzięki temu inwestycja w odzież ozdobioną drukiem wywabowym często okazuje się godnym uwagi zakupem na długie lata intensywnego użytkowania, co stanowi ważną zaletę między innymi dla przedsiębiorców pragnących uzyskać odzież reklamową lub przeznaczoną dla pracowników.