Druk wodny
Druk farbami wodnymi
Druk, który ma idealne zastosowanie na jasnych podłożach. Możliwy, dzięki zastosowaniu odpowiednich pigmentów i barwników. Jest niezwykle trwały, wyrazisty i niewyczuwalny w dotyku. Dzięki temu, mamy możliwość zadrukowania niemal 90% jego powierzchni. Można go zastosować na większości materiałów tych naturalnych i syntetycznych.

Na czym polega druk farbami wodnymi?

Druk farbami wodnymi to jeden z wykorzystywanych w naszej firmie sposobów drukowania tkanin, charakteryzujący się wysokimi walorami estetycznymi oraz doskonałymi parametrami jakościowymi. Zalety używanych w tej metodzie farb powodują, że z powodzeniem można stosować je do większości rodzajów materiałów, uzyskując wyraźne i trwałe wzory.

Czytaj więcej

Ekologiczny druk farbami wodnymi

Cechą farb wodnych, która na pewno zwraca uwagę, jest fakt, że podczas procesu utrwalania oraz użytkowania gotowych zadrukowanych nimi wyrobów nie dochodzi do wydzielania szkodliwych i toksycznych substancji chemicznych. Farby są przyjazne dla środowiska oraz ludzi, nie powodują alergii czy podrażnień i nie wydzielają żadnego zapachu. Dzięki tym właściwościom tkaniny, na których zastosowano druk farbami wodnymi, mają bardzo szerokie zastosowanie, a największą ich zaletą jest to, że doskonale nadają się do produkcji odzieży i tekstyliów nie tylko dla dorosłych, ale również dla niemowląt i dzieci, które jak wiadomo, wymagają szczególnie bezpiecznych produktów.

Druk farbami wodnymi – zalety

Farby wodne oprócz tego, że są ekologiczne i hipoalergiczne, posiadają też wiele innych cech, które warto poznać. Przede wszystkim tkanina, na której zastosowano druk farbami wodnymi, nie traci swoich właściwości i nadal jest delikatna oraz miękka w dotyku. Farba jest niewyczuwalna i nie odstaje ani nie odpada od powierzchni materiału. Tak zadrukowana tkanina nadaje się do produkcji nawet niewielkich sztuk odzieży o skomplikowanych wykrojach, gdyż miękki materiał doskonale się układa i nie sprawia problemów podczas szycia. Dodatkowo druk farbami wodnymi nie tworzy na powierzchni tkaniny żadnej powłoki (tak zwanego efektu gumy), ponieważ farby w nią wnikają, a cząsteczki pigmentów oplatają i barwią jej włókna. Zadrukowany w ten sposób materiał nie traci cenionych przez użytkowników właściwości oddychających i można z niego szyć przewiewne i przyjazne dla skóry ubrania. Warto też podkreślić, że odzież, czy inne tekstylia wykonane z materiałów zadrukowanych farbami wodnymi, charakteryzują się bardzo wyrazistymi trwałymi wzorami, które nie niszczą się podczas prania – nawet w wysokich temperaturach – czy prasowania oraz długotrwałego intensywnego użytkowania.

Kiedy najlepiej zastosować druk farbami wodnymi?

Tego rodzaju farby najlepiej sprawdzają się w przypadku zadrukowywania różnego rodzaju tkanin i dzianin w jasnym kolorze. Na takim podłożu uzyskać można piękne, intensywne i dobrze kryjące kolory, efektowne półtony i wyraźne wzory – nawet bardzo drobne i szczegółowe. Materiał, na którym wykonano druk farbami wodnymi, można wykorzystać np. do szycia bluz, T-shirtów oraz całej gamy odzieży dziecięcej i niemowlęcych śpioszków czy koszulek.

Druk farbami wodnymi – jakość warta wypróbowania

Delikatność i miękkość gotowej tkaniny, odporność grafiki oraz walory ekologiczne to główne zalety druku farbami wodnymi. Z tego względu materiały z tego typu nadrukiem zadowolą wszystkich poszukujących dobrej jakości tkanin z atrakcyjnym i trwałym wzorem.